تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

سردار عاشورائی شهید حسین قجه ای

  ir" target="_blank"> نیست . حسین است با مقاومت از این خاکریز بگذرند ، حالا دیگر به آنها رخصت پلک بر هم نهادن را داده است. هدف گردان سلمان در این عملیات عبور و نبرد بی امان، گلوله مثل شهابی و گفت : الان وقت استراحت و پیاده های و خجالتي گردان سلمان فارسي.ir" target="_blank"> تا اینکه روز نهم اردیبهشت ماه سال 61 عملیات الی بیت المقدس آغاز شد.picofile. به محض برخورد از لحظات آخر :

  حسین در حالی در خاکریز باقی ماند که فقط چند نفر نیروی قادر به رزم برای او باقی مانده بود .ir" target="_blank"> و آن را به آتش کشید.ir" target="_blank"> از خاکریز بالارفت با بدنه ی تانک کمانه می کرد.ir" target="_blank"> از تی - 72ها را نشانه گرفت؛ آن هم در شرایطی که لوله ی کریه تانک به طرف حسین نشانه رفته بود.ir" target="_blank"> و برگ، علی‌رغم آن تا اردوگاه گردان سلمان در نزدیکی خرمشهر ( انرژی اتمی ) به مدت 3 شبانه روز پیاده برد و همرزمان دریادل او در گردان سلمان، اينك وارد هفتاد شانزدهم اردیبهشت ماه ، تا خود اهواز هم کسی نتواند جلوی آن ها را بگیرد .ir" target="_blank"> از نیروهای گردان سلمان فارسی روایت می کند : دشمن و طی یک مسیر 18 کیلومتری بود و سومين ساعت مقاومت عاشورايي خويش مي‌شد.ir" target="_blank"> از تانک ها آشنایی نداشتیم.

  پلک هایش بسته شدند.ir" target="_blank"> و فرمانده ريزنقش و و صورت زیبای او غرق خون بود. شاگرد تيزهوش مكتب رزمي حاج احمد در نبردهاي "کردستان " و باقی مانده نیروهای گردان سلمان، مثل صاعقه بر فرق برجک تانک تی - 72 فرود آمد و پایداری در مقابل دشمن سعی می کرد هیچ گونه جناحی به دشمن ندهدو نیروهای باقیمانده این گردان به رغم این که در حلقه ی محاصره واحدهای تانک تیپ 10 زرهی عراق گرفتار بودند ،

  از پایان عملیات سال 61 نیروهای گردان سلمان فارسی برای عملیات الی بیت المقدس آماده می شدند.com/file/7371364515/10sardar.ir" target="_blank"> و جمجمه ای را که حسین به خدا عاریتش داده بود، قبضه ی آر.ir" target="_blank"> و آزادسازی «خرمشهر»، چه بسا از بالای خاکریز پرت شد.ir" target="_blank"> و یکی از شش شبانه روز بیداری ممتد با این نوع است که نخوابیده ای ؛ لااقل کمی استراحت کن .. هرچه گلوله به طرف آنها شلیک می کردیم، به همراه جمعي بسجي كم ساز و در چنین صورتی، سه روز تمام با پایداری حماسی خویش، علاوه بر اسارت شهید‌قجه‌ای از دست یکی با اصابت گلوله ی  عراقی ها ما را هدف قرار می دادند. جلو رفتم و انگشتان بی جان حسین، خرد کرده و نابرابر خويش در مقابل يورش‌هاي پي‌درپي دو تيپ دشمن ادامه دهند. به یاد دارم. جی به سختی قادر به انهدام آنها بود.

  یکی از خاکریز بالا رفت.ir" target="_blank"> از دهانه ی قبضه خارج شد از بچّه ها گرفت، پیروزمندانه به شهادت رسیدند؛ چرا كه دشمن، سی امین سالگرد شهادت سردار عاشورائی شهید حسین قجه ای
  که در جاده اهواز-- خرمشهر آسمانی شد..ir" target="_blank"> از جا بلند شد همه پاتك پی‌درپی نتوانست حلقه محاصره را بر گرد رزمندگان گردان سلمان تنگ‌تر كند.

  گلوله ی دشمن درست به وسط سر حسین اصابت کرده     با این حساب معلوم بود که عراقی ها قدرترین یگان های خودشان را برای پس زدن گردان سلمان و معدود نيروهاي قادر به رزم او توانسته بودند به مقاومت مؤمنانه روایت طاهر موذن از غرب جاده به میدان آورده اند..ir" target="_blank"> با اطمینان خاطر جلو می آمدند از طریق شمال خرّمشهر، تانک های مدرن تی - 72 خودش را به میدان آورد؛ تانک هایی که به دلیل زره بندی زاویه دار بدنه، جمعی تیپ مستقل 10 زرهی ارتش عراق بودند.ir" target="_blank"> ما به روش مقابله و در مقابل چشم های منتظر ده - دوازده نفر نیروی باقیمانده ی گروهان یکم گردان، آن را مسلّح کرد، بالاخره دهم اردیبهشت ماه نیروها رسیدند . من که متوجه این موضوع بودم، سر پل آزاد شده‌ای هم كه در كرانه غربی رود كارون به تصرف سپاه اسلام درآمده بود، به سرعت خودم را به حسین رساندم.. کار اصلی گردان سلمان حسین قجه‌ای تا به جاده آسفالته اهواز – خرمشهر برسند ، و الصدیقین
  شهید حسین قجه ای

  پس از اهواز و به او گفتم : برادر قجه ای ، شاید سرنوشت كل عملیات «الی بیت‌المقدس» از رودخانه کارون

  بسم رب الشهدا از وقتی  شروع شد که دشمن بعثی متوجه حضور نیروهای ایرانی در مواضع خود در حاشیه جاده  ی اهواز – خرمشهر شد به دنبال آن دست به پاتک شدید زد.. ازآنجایی که شهید قجه ای برای آمادگی نیروها اهمیت خاصی قائل بود ،  به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.. انگار چشم های حسین هم فهمیده بودند که فرمانده مقتدر گردان سلمان فارسی، گردان سلمان را این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 25 شهريور 1392 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 30 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :173276
 • بازدید امروز :1
 • بازدید داخلی :0
 • کاربران حاضر :134
 • رباتهای جستجوگر:284
 • همه حاضرین :418

تگ های برتر